7 اشتباه رایج مردان در انتخاب کفش تابستانه مردانه

با رسیدن فصل تابستان باید از کفش‌های بوت و کتانی خداحافظی کرد و به سراغ کفش‌های تابستانی رفت. کفش‌ تابستانه مردانه انواع مختلفی دارد که بر اساس سلیقه و استایل انتخاب می‌شود. کفش‌ تابستانه مردانه ذاتاً از دیگر کفش‌ها متفاوت است و نمی‌توان آن را در فصل پاییز و زمستان پوشید. البته امروزه مردم هر چیزی می‌پوشند، اما یک جنتلمن واقعی از یک سری قوانین کلاسیک خاص پیروی می‌کند تا حتی بتواند در گرمای تابستان نیز استایل خود را حفظ کند. در ‌این مقاله در مورد 7 اشتباه که آقایان هنگام انتخاب کفش تابستانه مردانه مرتکب می‌شوند صحبت می‌کنیم.

اشتباهات رایج در انتخاب کفش تابستانه مردانه

1.     پوشیدن مرتب صندل و یا کفش انگشتی

متاسفم آقایان، اما اگر در مورد ظاهر تابستانه خود جدی هستید پوشیدن صندل و یا کفش دو انگشتی را فراموش کنید. از کفش صندل به جز برای پیاده روی و لب ساحل استفاده نکنید. در مورد کفش دو انگشتی نیز همین قاعده وجود دارد. بهترین زمان برای پوشیدن کفش دو انگشتی کنار استخر و یا ساحل دریا است. با ‌این کفش‌ها نمی توانید به یک رستوران بروید.

2.      پوشیدن کفش اسپرت با شلوار و لباس تابستانه رسمی

کفش اسپرت با لباس تابستانه رسمی به نظر تناسبی ندارد. کفش ورزشی برای دوچرخه سواری،‌ کلاس ورزش و هر نوع فعالیت فیزیکی مناسب است و نباید به طور معمول پوشیده شود. هیچ چیز به اندازه کفش ترینر سفید با جوراب ورزشی سفید نمی‌تواند شما را شبیه پدر بزرگ کند. بنابراین، آنها را کنار بگذارید و یک جفت کفش تابستانه مردانه مناسب انتخاب کنید.

3.      تفاوت بین کفش لوفر، کفش قایقی و کفش درایوینگ موک را نمی دانید

این  سه جفت کفش جز بهترین‌ کفش‌ تابستانه مردانه هستند، زیرا کفش‌های پاشنه کوتاه، بدون بند و در عین حال راحتی هستند. به خصوص ‌اینکه برش آنها به گونه‌ای است که پای شما را در معرض هوای آزاد قرار می‌دهد و از‌اینرو نسبت به کفش‌های معمول بندار احساس خنکی بیشتری در پاهای شما ‌ایجاد می‌کنند. اما تفاوت ‌این سه نوع کفش تابستانه مردانه چیست؟

کفش لوفر محبوب‌ترین و بهترین کفش تابستانه مردانه است. از کفش لوفر تیره می‌توانید برای مکان‌های رسمی ‌استفاده کنید. همچنین رنگ روشن آن برای گردش و یا میهمانی‌های دوستانه مناسب است. ‌این نوع کفش را می‌توانید با اسلک و یا حتی کت و شلوار راه داره نخی به جز کت و شلوار دو ردیف دکمه بپوشید.  گاهی نیز افراد کفش لوفر را بدون جوراب می‌پوشند. ما چنین چیزی پیشنهاد نمی‌دهیم. اما اگر باز هم اصرار دارید که از جوراب استفاده کنید، از جوراب ساق کوتاه استفاده کنید که هم راحت‌تر است و هم از نظر بهداشتی برای پاهای تان مفید است.

کفش لوفر
کفش لوفر

کفش درایوینگ موک (driving mocs) نسبت به کفش لوفر کمتر رسمی ‌است. اغلب از‌ این مدل کفش‌ در داخل منزل و یا هنگام رانندگی استفاده می‌شود. اما در طول تابستان نیز افراد زیادی هستند که آنها را برای قدم زدن در خیابان نیز ترجیح می‌کنند. ‌این مدل کفش تابستانه مردانه با داشتن کفی لاستیکی بسیار نرم و راحت بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد.

کفش درایوینگ موک (driving mocs)
کفش درایوینگ موک (driving mocs)

کفش قایقی از دو مدل کفش دیگر کمتر رسمی ‌است.‌ این مدل کفش اولین بار برای ملوانان طراحی شده بود. کفش قایقی نمونه استایل امریکای شمال شرقی است. می‌توانید از رنگ‌های آبی، صورتی قرمز و یا حتی سبز آبی استفاده کنید. ‌این مدل کفش به خوبی با شلوارهای اسپرت، تی‌شرت و لباس غیر رسمی ست می‌شود. ‌اگر قصد دارید ‌این مدل کفش را با کت و شلوار بپوشید حتماً از رنگ مشکی و سرمه‌ای آن استفاده کنید.

کفش های قایقی
کفش های قایقی

4.     استفاده از کفش رسمی ‌با کفی رنگی 

تابستان موقع پوشیدن لباس راحت است و ‌این موضوع در کمد کفش نیز نمود می‌یابد. در ‌این فصل بهتر است کمی ‌تنوع به کفش خود بدهید. تابستان فصل بازی با رنگ‌ها است. شاید دوست داشته باشید از کفشی با کفی رنگی مثل رنگ زرد، سبز و قرمز استفاده کنید. اما کفی لاستیکی به سرعت ساییده می‌شود و نمی‌توانید به راحتی آن را تعویض کنید. از‌ اینرو، سرمایه‌گذاری بلند مدت خوبی به حساب نمی‌آید. در عوض، یک جفت کفش با کفی چرم کلاسیک و یا کفی لاستیک کلاسیک بخرید که دوام بیشتری داشته باشد.

5.     خرید کفش اسنیکر برای مکان‌های رسمی‌

خیلی از افراد شروع به خرید کفش اسنیکر چرم گران قیمت و مرغوب‌تر می‌کنند و تصور می‌کنند می‌توانند آن را به همراه کت و شلوار رسمی ‌بپوشند. اما ‌این کار اشتباه است.

کفش اسنیکر برای مکان‌های رسمی
کفش اسنیکر برای مکان‌های رسمی

6.     کنار گذاشتن بقیه کفش‌ها و پوشیدن یک جفت کفش خاص در طول تابستان 

درست است که می‌خواهید کفش مخصوص تابستان بپوشید. اما شاید بتوانید کفش لوفر قهوه‌ای که هنگام بهار می‌پوشیدید و یا بوت صحرایی که در پاییز می‌پوشیدید را نیز از کمد کفشتان بیرون بیاورید.  این کفش‌ها در تابستان هم پوشیده می‌شود. بنابراین، بهتر است کم نگاه دقیق‌تری به کمد کفشتان بیاندازید. شاید لازم باشد کفش اکسفورد مشکی و یا بوت سه لایه خود را کنار بگذارید، اما کفش‌هایی که دارای چرم قهوه‌ای، چرم قرمز و یا چرم سوئدی هستند ترکیب خوبی برای تابستان به حساب می‌آیند.

کفش خاص تابستانی
کفش خاص تابستانی

7.     نداشتن یک جفت کفش خاص جذاب

یکی از انواع کفش تابستانه جذاب و در عین حال شیک، کفش باک اسکین سفید است. ‌این کفش نوعی کفش آکسفورد رسمی ‌به حساب می‌آید که از جنس چرم سوئدی بوده و دارای کفی قرمز آجری است. نداشتن ‌این جفت کفش در کمد لباس قابل جبران نیست. با همین جفت کفش می‌توانید تغییر زیادی در ظاهر کفش خود ‌ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید چند مدل رنگ بند کفش بخرید و با‌ این کفش ست کنید. خواهید دید که با سرمایه گذاری بسیار ناچیزی می‌توانید یک جفت کفش با ظاهر کاملا متفاوت داشته باشید.

کفش باک اسکین آکسفورد
کفش باک اسکین آکسفورد

جمع بندی در خصوص کفش تابستانه مردانه

اگر به دنبال کفش تابستانه مردانه هستید به سراغ کفش چرم و یا چرم سوراخ دار بروید که هم راحت باشد و هم پا در آن عرق نکند. علاوه بر این، می‌توانید برای کفش لوفر، کفش قایقی و دراوینگ موک نیز سرمایه‌گذاری کنید. بر طبق توصیه‌ی gentlemansgazette به جای‌ این‌که بوت صحرایی بپوشید به شما پیشنهاد می‌دهیم از کفش سبز رنگ و یا زیتونی استفاده کنید.‌ این رنگ در تابستان بسیار دست کم گرفته می‌شود. استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای و سفید هم مناسب تابستان است؛ زیرا دارای تن گرم ‌هستند.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *