همه چیز در مورد کفش زنانه

2 37

نکاتی در رابطه با کفش زنانه

کفش زنانه واژه ای است که هنگاهی که از آن استفاده می شود در ذهن هر فردی تعداد بیشماری از طرح های آن خطور می کند و البته در ذهن بانوان بیشتر طرح هایی خطور می کند که خودشان استفاده می کنند یا به آن علاقه دارند.

برای اطلاع از کفش های زنانه ابتدا به تعریف واژه کفش و توضیح مختصری از آن پرداخته ایم (که خواندن آن ها خالی از لطف نیست) و سپس به توصیف انواع کفش های زنانه پرداخیتم.

در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با متن یا داشتن هرگونه نظر و پیشنهادی می توانید آن را در قسمت نظرات همین صفحه مطرح کنید.

کفش چیست؟

کفش واژه ای است که به عنوان “پاپوش” استفاده می شود و وظیفه ی محافظت و راحتی پای انسان را به عهده دارد. کفش ها همچنین به عنوان تزیین و مد و فشن نیز استفاده می شوند.

با وجود آن که پای انسان با زمین و شرایط آب و هوایی سازگار است با این حال، کفش ها برای محافظت در برابر خطرات زیست محیطی مانند صخره های تیز، شرایط آب و هوایی مانند سرما یا گرمای بیش از حد، که باعث آسیب پا می گردند طراحی شده است.

طراحی کفش ها تنوع بیشماری دارد و از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است. و ظاهر آن به نوع عملکردش گره خورده است. برای مثال مناطق آذربایجان، به دلیل سرمای هوا عموما کفش های بسته می پوشند این در حالی است که مناطق جنوب ایران به طور عمده از صندل استفاده می کنند.

علاوه بر اینکه برخی از کفش ها به عنوان تجهیزات ایمنی طراحی، ساخته و پوشیده می شوند (مانند بوت های پشمی-استیلی که در ساخت و ساز ها استفاده میگردند) مد و فشن نیز در طراحی کفش ها بسیار تاثیر گذار است و عمدتا در آن از المنت ها و جزئیات بیشمار طراحی بهره می برند. مانند:

 • پاشنه بلند
 • پاشنه تخت

کفش های امروزی (در دهه 2010) از نظرهای زیر بسیار متنوع هستند:

 • استایل
 • پیچیدگی ساخت
 • و قیمت

انواع کقش

 • صندل ها : که ممکن است از یک بند ناز و ساده تشکیل شده باشد و عمدتا ارزان تر از سایر انواع کفش هاست.
 • بوت ها: بوت ها اغلب برای کاربری های خاصی ساخته می شوند. علاوه بر بوت هایی که ما در زمستان ها در خیابان ها می پوشیم، بوت هایی مخصوص برای کوهوردی و حتی اسکی روی برف نیز ساخته می شود.

البته باید در نظر داشته باشید که قیمت کفش ها بسیار به طراح آن ها بستگی دارد. در برخی از کفش هایی که توسط طراحان معروف ساخته می شوند، از مواد خاصی استفاده می شود که باعث می شود که آن کفش بسیار گران تر شود. همچنین کفش هایی که ساخت و ساز پیچیده ای دارند به قیمت های میلیونی فروخته می شوند.

مواد تشکیل دهنده کفش

به طور سنتی کفش ها از:

 • چرم
 • چوب
 • و پارچه با دوام

ساخته می شدند ولی در قرن معاصر

 • پلاستیک
 • مواد پلیمری
 • و سایر مشتقات پلیمری

هم به مواد تشکیل دهنده کفش ها افزوده شدند.

انواع کفش های زنانه

تنوع بسیار زیادی در کفش های زنانه وجود دارد. علاوه بر این بیشتر سبک های مردانه نیز به عنوان یونیکس کفش های زنانه شناخته می شوند. برخی از انواع این دسته بندی ها عبارتند از:

High-heeled footwear کفش زنانه پاشنه بلند
High-heeled footwear کفش زنانه پاشنه بلند

 High-heeled footwear کفش های پاشنه بلند:

کفش هایی هستند که دارای پاشنه های بلندند و ارتفاع این پاشنه ها عمدتا از 5 سانتیمتر به بالا است. و عمدتا در مناسبت های رسمی یا در مکان های اجتماعی پوشیده می شوند. از انواع پاشنه ها می توان به:

 • پاشنه کوتاه (3.5 سانت الی 4.75 سانت)
 • پاشنه بلند (پاشنه های بسیار باریک)
 • پاشنه گوه (به جای پاشنه پا، یک گوه شکل موجود است)

اشاره کرد.

کفش های مد 2020
کفش های مد 2020
Mules دنپایی زنانه
Mules دنپایی زنانه

Mules یا همان دنپایی:

کفش هایی هستند که اتصالی در بالای پاشنه ی آن ها وجود ندارد.

این کفش ها در ایران با نام دنپایی نیز شناخته می شوند ولی در اصل طراحی آن ها به گونه ای است که در پا وقتی از رو به رو به آن نگاه می کنید گویی کفش بر پا است!

برای مشاهده تصاویر انواع دنپایی ها (Mules) اینجا کلیک کنید.

کفش های مد 2020

slingbacks کفش تابستانه زنانه

Slingbacks کفش های تابستانی:

کفش هایی هستند که با یک بند در بالای پاشنه به پا متصل می شوند و توسط این بند در پشت پا محکم می شوند.

برای مشاهده تصاویر انواع کفش های تابستانه (slingbscks) اینجا کلیک کنید.

کفش های مد 2020

Ballet flats کفش بابت
Ballet flats کفش بابت

Ballet flats کفش تخت یا بابت:

این کفش ها که در انگلستان به عنوان کفش های بالرین شناخته می شوند، کفش هایی با پاشنه های بسیار کوتاه (حتی بدون پاشنه) هستند. این نوع کفش ها اغلب در زمان هایی که آب و هوا گرم می شود، محبوبیت پیدا می کنند. و عمدتا از کفش هایی که پاشنه بلند هستند، راحت ترند.

تنها چیزی که موقع خرید و به پا کردن این گونه کفش ها باید در نظر بگیرید، سطح زمینی است که بر روی آن قدم خواهید گذاشت. چرا که به دلیل سطح تخت آن تمامی ناهموواری های سطح رمین را حس خواهید کرد.

کفش های مد 2020

Court shoes کفش پاشنه کوتاه

Court shoes پاشنه کوتاه :

این کفش ها که در آمریکا با نام pumps شناخته می شنود معمولا پاشنه کمی دارند.

برای مشاهده انواع کفش های پاشنه کوتاه اینجا کلیک کنید.

کفش های مد 2020

کفش های یونیکس:

این نوع کفش ها که در ابتدا به عنوان کفش های مردانه شناخته می شدند اما به تدریج در میان کفش های زنانه نیز جای خود را باز کردند و طرح های زنانه ان ها هم به بازار آمد.

منبع: ویکی پدیا و چند سایت دیگر!

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]
2 Comments
 1. مهربان کفاش says

  من آخر نفهمیدم کفش یونیسکس دخترانست یا نه ؟!

  1. neginskandary says

   کفشی یونیسکس کفشی است که هم دختر های می توانند استفاده کنند و هم پسرها.
   در واقع وقتی کفش رو میبینید، فقط از ابعاد کفش می توانید تشخیص دهید که صاحب کفش پسر است یا دختر و طراحی کفش ملاک نخواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.