انتخاب کفش مناسب پا
انتخاب کفش مناسب پا

چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم تا آسیب نبینیم؟

پوشیدن کفش خوب به شما کمک می کند تا بهترین حالت را داشته باشید و از آسیب دیدگی جلوگیری کنید. انتخاب کفش می تواند روی کل بدن شما تأثیر بگذارد ، نه فقط روی پاها. اکثر بیماری های ستون فقرات و درد زانو و مچ پا از کفش نامناسب نشات می گگیرد. اگر می خواهید بدانید چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم همراه ما باشید.

به دنبال چه کفشی باشیم؟

برای انتخاب کفش مناسب به گزینه های زیر دقت کنیم  تا بدانیم چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم.

لطفا بخوانید: مهمترین اصول در انتخاب کفش مناسب پا

کمر کفش  باید سفت باشد.

در یک دست پاشنه و در دست دیگر بالای پاشنه بگیرید. شما نباید بتوانید کفش را از اطراف پاشنه به آن طرف کنید. زیرا ممکن است پای شما احساس راحتی نکند.

کفش باید انعطاف پذیر باشد.

کفش را در دو انتهای آن نگه دارید. باید بتوانید کمی آن را بچرخانید. تاجایی که انگشتان شما خم می شود کفش را خم کنید.

پشتیبانی قوس را ارائه دهید تا بنوانیم کفش مناسب اتخاب کنیم

اگر کفش تکیه گاه قوسی ندارد ، یک تکیه گاه اضافی قوس اضافه کنید. محصولات Spenco ، Powerstep و Superfeet اغلب راحت هستند. تکیه گاه قوس را بدون فشار دادن انگشتان پا یا لغزش کفش از پاشنه ، در کفش قرار دهید. اگر انگشتان پا به اندازه کافی پهن و بلند هستند.  نباید انگشتان را به داخل فشار دهد یا آنها را حلقه کند. باید بلافاصله پا در کفش احساس راحتی کند. می توانید با قرار دادن این قوس که ژله ای فرم هستند در کفش احساس راحت تری داشته باشید و کفش مناسب پا شما شود.

راحتی برای انتخاب کفش
راحتی برای انتخاب کفش

چه موقع کفش را تعویض کنید؟

به پاشنه کفش نگاه کن بیشتر افراد به مرور زمان قسمت پاشنه را فرسوده می کنند. وقتی پاشنه کفش زاویه پیدا کرد ، هر قدمی را که برمی دارید احساس نارضایتی دارید و می تواند باعث درد در پا یا پشت شود. فروشگاه های تعمیر کفش ممکن است بتوانند پاشنه پا را درست کنند. در غیر این صورت ، کفش را تعویض کنید.

کفش اسنیکرز

کفش های دویدن و پیاده روی می توانند حین پوشیدن  ، درد ایجاد کنند. این به این دلیل است که آنها توانایی جذب شوک خاصیت خود را از دست داده اند. دستورالعمل تعویض کفش های دویدن هر 350 تا 500 مایل است. کفش های دویدن مسن تر از یک سال نیز ممکن است به دلیل تغییر در کف با قرار گرفتن در معرض رطوبت یا گرما باعث درد شوند. کفش های دویدن را فقط برای دویدن ذخیره کنید و این باعث افزایش طول عمر کفش می شود. از کفش های دویدن قدیمی می توان برای راه رفتن استفاده کرد. اگر این موارد رعایت شود  می توانید کفش مناسب خود را داشته باشید.

کفش اسنیکرز
کفش اسنیکرز

فاکتورهای مختلفی را برای کفش های مختلف در نظر بگیرید:

کفش ورزشی: چهار نوع کفش مخصوص دویدن وجود دارد: کنترل حرکت ، ثبات ، خنثی / بالشتک و مینیمالیستی. کفش مناسب شما براساس نوع قوس و بیومکانیک است. یکی از راه های تست کفش راه رفتن و دویدن در آن است. همچنین می توانید روی یک پا تعادل برقرار کرده و اسکوات یک پا انجام دهید. کفش باید بلافاصله احساس راحتی کند و این آزمایشات در کفش مناسب احساس راحتی بیشتری می کند.

برای ورزش های آمادگی جسمانی یا ورزش ثابت

یک کفش مخصوص ورزشی بهتر از یک کفش مخصوص دویدن است زیرا باعث پشتیبانی بیشتر و تعادل بیشتر می شود. انتخاب کفشی که به شما امکان می دهد یک پایه قوس اضافه کنید ، می تواند مفید باشد. با این کار به سلامتی خود کمک کرده اید.

لطفا بخوانید:

11 مدل برتر کفش مناسب دوچرخه ثابت

کفش های مینیمالیستی

کفش مینیمال که تلفیقی از کفش مدرن و کلاسیک است ، برای دویدن با این کفش جلوی پا کمی در تنگنا قرار می گیرد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی ، بهتر است به آرامی زمان دهید تا کفش نرم تر شود. یا برای فرم مناسب از فروشنده راهنمایی بگیرید.

صندل و چکمه

فلیپ فلاپ فقط برای راه رفتن در مسافت کوتاه مناسب است. صندلهایی را انتخاب کنید که بند بیشتری از پا را بپوشاند و یا دور آن را بپیچید. چکمه ها ممکن است گشاد باشند و از کف پا پشتیبانی نکنند. افزودن پشتیبانی قوس می تواند راحتی را بهبود بخشد و پا احساس بهتری کند.

صندل و چکمه مناسب
صندل و چکمه مناسب

کفش های لباس زنانه

این نوع کفش اغلب به ضرر پا ، زانو و ستون فقرات است. پاشنه ها وضعیت کل بدن را تغییر داده و می توانند باعث درد شوند. اسیب به زانو و ستون فقرات یکی از شایع ترین ضررهای این نوع کفش به بدن است. اگر کفش پاشنه می پوشید ، یک کفش با پاشنه7 سانت ، یا پاشنه کوتاه و پهن انتخاب کنید. یک پاشنه ای که خم نمی شود انتخاب کنید. در صورت لزوم ، در جشن ها و مراسم از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید ، اگر مجبورید مسافت را طی کنید ، به سمت کفش پاشنه پایین بروید.

کفش لباس زنانه
کفش لباس زنانه

برای بستن و گره گشایی کفش خود وقت بگذارید:

کفش شما هنگامی که کاملاً متناسب باشد مانند کشش پا عمل می‌کند ، بدون اینکه به اطراف بلغزد ، بهترین عملکرد را خواهد داشت. بیرون آوردن کفش بدون گره زدن باعث می شود که تکیه گاه در کفش خیلی سریعتر خراب شود. شما باین کار حالت و فرم کفش را خراب می کنید. بنابراین الان می دانیم چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم.

منبع: uhs.umich

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *