چگونه مانتو درست کنیم تا شیک باشد؟

چگونه مانتو درست کنیم

اگر می خواهید بدانید چگونه مانتو درست کنیم به این نکات توجه کنید. دوخت مانتو به مهارت های اساسی دوخت ماشین نیاز دارد. اگرچه ممکن است دشوار به نظر برسد ، اما اکثر کت ها و مانتوها دارای الگوی کمی هستند و به راحتی قابل دوخت نیستند. هنگام انتخاب الگوی دوخت ، به دنبال آستین های ساده و یک جلو ساده باشید. از کتها یا مانتوهای دارای دارت یا خطوط درزدار فانتزی دوری کنید. آن را به عنوان یک لباس بزرگ “T” تصور کنید که ممکن است یقه داشته باشد یا نداشته باشد. کتهای ساده از پشم قطبی یا پشم سنگین ممکن است نیازی به آستر نباشد. قرار دادن روکش ها دشوار نیست و به راحتی لباس می افزاید. در این مقاله چند مرحله اول در این پروژه را برای اینکه بدانیم چگونه مانتو درست کنیم بررسی خواهیم کرد.

لطفا مطالعه بفرمایید: چگونه طراح لباس شویم و درآمد طراحی لباس

مراحل درست کردن مانتو

برای برطرف کردن سوال ذهنی خود که بدانیم چگونه مانتو درست کنیم چند نکته وچود دارد.

روی پارچه مناسب سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در پارچه مناسب که حداقل 10 دلار برای هر یک پارچه هزینه کنید. اگر می خواهید از پارچه ابریشمی استفاده کنید ، ممکن است با هزینه بیشتری مواجه شوید. جین نخی و مخمل نخی نیز برای اکثر کت ها و مانتوها مناسب است.

یک آستر خوب انتخاب کنید

هزینه های این نوع پارچه ممکن است متفاوت باشد. در درست کردن مانتو که نیاز به آستر دارد. بهتر است ساده معمولی که توسط اکثر فروشگاه ها فروخته می شود ، استفاده شود. بلوز یا پارچه دامن ابریشمی را انتخاب نکنید. البته برای کت های زمستانی مناسب اس اما برای مانتو خیر. آستر چاپی هم در بازار موجود است که باعث  سرگرم کننده بودن یک کت رنگی یا مانتو می شود و باعث یکدست شدن می شود. از پارچه های کش دار ، تریکو و مداد رنگی دوری کنید.

چند لایه چسبی خوب بگیرید

برخی از لایه های خوب را خرید کنید و طبق دستورالعمل، مانتو را به لایه کاربری که نیاز به گرما دارد، اتو کنید. این نوع لایه، یک سفت کننده پارچه است.لایه لباس محصولی با وزن سبک است که در قسمت پشتی اکثر یقه ها ، یقه ها و برخی از قسمت های جلوی مانتو اتو می شود. به آنها در شکل گرفتن کمک می کند.

چند دکمه خوب انتخاب کنید

برخی از دکمه های خوب را انتخاب کنید. از دکمه های قدیمی در فروشگاه های اقتصادی لذت ببرید تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.

دکمه انتخاب کنید
دکمه انتخاب کنید

در مورد الگوی خود تحقیق کنید

خرید آنلاین الگوی مانتو به شما کمک می کند سبکی را که دوست دارید پیدا کنید. ابتدا کسی اندازه گیری شما را انجام دهد تا اندازه الگوی صحیح را خریداری کند.

در مورد الگو مانتو تحقیق کنید
در مورد الگو مانتو تحقیق کنید

حتما ابزار درست را جمع کنید

همه لوازم شما ممکن است به صورت آنلاین نیز موجود باشد. چگونه مانتو درست کنیم برای اکثر ما سوال است. با این موارد حتما می توانیم یک مانتو درست کنیم. پشت پاکت الگو را برای تمام مفاهیم مورد نیاز بررسی کنید. انتخاب نخ باید با کت یا مانتو  شما مطابقت داشته باشد. اگر پارچه شما ضخیم باشد ، سوزن خیاطی باید بزرگتر از حد متوسط ​​باشد. سوزن سایز 14 برای پارچه های سنگین تر مناسب خواهد بود. اگر می خواهید دوخت دوتایی اضافه کنید (مانند آنچه در جین می بینید) ، دوخت رویه را با یک سوزن دوتایی در نظر بگیرید. این پروژه خرید در اوقات فراغت شما در خانه انجام می شود.

حتما ابزار درست را جمع کنید
حتما ابزار درست را جمع کنید

یک الگو بخرید

یک الگو بخرید تا بدانید چگونه مانتو درست کنیم. ممکن است تصمیم بگیرید الگوی خود را بصورت آنلاین پیدا کنید. در غیر این صورت ، به یک کارگاه صنایع دستی ، خیاطی ، هنر ، فروشگاه لحاف دوزی ، فروشگاه پارچه یا فروشگاه سرگرمی بروید و به دنبال کاتالوگ های الگو و بسته های الگو باشید. بیشتر تصویری از محصول نهایی را نشان می دهد ، بنابراین می توانید بررسی کنید که چقدر با سلیقه شما مطابقت دارد. برای مشاهده جزئیات در خطوط درز ، به پشت پاکت الگو نگاه کنید. در پشت نیز اندازه ها و نیازهای پارچه ای ذکر شده است. قیمت الگو می تواند از یک دلار (در فروش حیاط) تا حدود 20 دلار برای یک الگوی جدید باشد.

یک الگوی مانتو بخرید
یک الگوی مانتو بخرید

الگویی را با سطح مهارت انتخاب کنید که با مهارتهای فعلی شما مطابقت داشته باشد

اگر تازه وارد این پروژه شدید ، به دنبال حداقل خطوط درز باشید. برای شروع به دنبال “لباس تونیک” بیشتر بروید. یقه یقه دار پروژه پیشرفته تری است اما یقه ایستاده ساده می تواند روش خوبی برای شروع باشد.

الگو را نسبت به مهارت خود انتخاب کنید
الگو را نسبت به مهارت خود انتخاب کنید

در نظر بگیرید که اصلاح الگوی مورد نظر برای الهام یا نیازهای شما چقدر آسان یا دشوار خواهد بود.

در نظر بگیرید که اصلاح الگوی مورد نظر برای الهام یا نیازهای شما چقدر آسان یا دشوار خواهد بود. برای یک روش آسان برای تغییر الگو ، رنگ های مختلف یقه را امتحان کنید یا شکل جیب وصله را طراحی کنید.

الگوی اصلاحی مانتو
الگوی اصلاحی مانتو

جنس مواد پارچه خود را انتخاب کنید

پارچه خود را انتخاب کنید. برای یک کت زمستانی یا یک مانتو شما به وزن و بافت مناسب و همچنین کیفیت های دیگر مانند ثبات آن و سایر موارد نیاز خواهید داشت.

پاکت الگو را باز کرده و الگوی کامل را روی یک میز بزرگ بچینید.

پاکت الگو را باز کرده و الگوی کامل را روی یک میز بزرگ بچینید تا بتوانید کل الگو را راحت بخوانید. به دنبال قطعات گیج کننده ، چالش برانگیز یا خارجی نباشید. آن مراحل را با کتاب خیاطی خود مقایسه کنید. شاید کتاب ایده بهتری برای دوخت یک منطقه دشوار داشته باشد. قبل از شروع درست کردن مانتو ، حتماً درباره آن قسمت ها تحقیق کنید!

یک الگو را روی میز بگذارید
یک الگو را روی میز بگذارید

برش

الگوی کاغذ خود را روی پارچه قرار دهید. نقشه بالا / پایین نگه دارید تا بدانید چگونه مانتو درست کنیم . می توانید از کتابهای سنگین استفاده کنید تا الگوها را در جای خود ثابت نگه دارید. در حالی که مکان را تنظیم می کنید دقت کنید. وقتی همه چیز را در جای خود قرار دادید ، قطعات را سنجاق بزنید. برش های یکنواخت ، با برش های صاف. قیچی شما باید 8 “طول داشته باشد. از قیچی های کسل کننده و کوتاه و کند استفاده نکنید. برخی از افراد دوست دارند بعد از برش هر قطعه را با یک نت در قسمت پشتی پارچه برچسب بزنند. به این ترتیب پارچه شما شل نخواهد شد. پارچه ها را هنگام دوختن صاف بگذارید و روی یک میز بزرگ یا یک کف تمیز و صاف قرار دهید. ممکن است الگوی شما به یک چین مرکزی احتیاج داشته باشد.

برش مانتو
برش مانتو

فقط آن قطعات الگویی را که استفاده می کنید برش دهید

فقط آن تکه های الگویی را که استفاده می کنید برش دهید و الگوی کاغذ را به هم بچسبانید ، درز 5/8 اینچ را نگه دارید. این الگوی کاغذ را با دقت روی یک پیراهن یا تاپ آن امتحان کنید. یک لباس نیم پوش در کاغذ خواهید داشت. آیا دوستتان مناسب بودن را بررسی می کنند: شانه ها؟ سینه؟ طول؟ بازوها؟ هر قلاب با سنجاق درست کنید. تکه ها را محکم را ببندید و آن قسمت را با وصله کاغذی گشاد کنید تا بزرگتر شود. وقتی ظاهر مناسب به نظر می رسد ، آماده برش پارچه خود هستید.

لطفا مطالعه کنید: مشکلات طراحی لباس در ایران

دستورالعمل های الگوی خیاطی را دنبال کنید.

نخ ها را بعد از هر درز بچسبانید ، و هر خط خیاطی را دوباره بخیه بزنید. هر درز را فشار دهید تا باز شود. اتو را روی سطح ذوب شونده با کاغذ روی صفحه اتو و روی پارچه اتو کنید تا اتو از بقایای چسبنده محافظت شود. وقت بگذارید با نگهداری قطعات خود در کیسه های قفل زیپ ، ترتیب آنها را مرتب کنید. وقتی خسته اید متوقف شوید.

الگوی خیاطی مانتو
الگوی خیاطی مانتو

مانتو خود را متناسب اندام خود کنید

وقتی بدنه مانتو کامل شد ، مانتو را برای تناسب امتحان کنید. از دوست خود بخواهید این را بررسی کند. طول؟ شانه ها؟ سینه / نیم تنه؟ یقه؟ اگر لازم است بدن را بیشتر به بدن خود برسانید ، این کار را قبل از افزودن آستین انجام دهید. درز کناری آستین را به همان اندازه درز کنار بدنه بگیرید تا آنها همچنان یکسان باشند. اگر مانتو شما برای ظاهری کلاسیک به بالشتک شانه ای نیاز دارد ، آن را در صورت مناسب بپوشید.

اتو مانتو

فشار نهایی و پرس مانتو برای مانتو یا پارچه کتانی باعث شیک شدن می شود. ممکن است متوجه شوید که بردن آن به یک خشکشویی برای فشار دادن حتی بهتر خواهد بود. خوب ، کار تمام شد. حال ما می دانیم چگونه مانتو درست کنیم !!!

اتو و حالت مانتو
اتو و حالت مانتو

منبع: wikihow

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *