چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم
چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم

چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم تا نو شود؟

کف پا اغلب اولین قسمت کفش است که فرسوده می شود. خوشبختانه تا زمانی که بقیه کفش از فرم خوبی برخوردار باشد ، تعمیر کفی کفش می تواند راهی آسان برای نوسازی کفش شما باشد. با کمی کاغذ سنباده و مقداری چسب کفش کفش ، می توانید در عرض چند دقیقه کف های فرسوده را تعویض کرده یا سوراخ ها یا کف های گشاد را برطرف کنید و در عرض 24 ساعت دوباره آنها را بپوشید. همراه ما باشید تا آموزش ببینیم که چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم.

1. جایگزینی زیره کفش جدید با پایه فرسوده

برای این که بدانیم چگونه زیره قدیمی کفش را تعمیر کنیم چند راه حل وجو دارد که با هم مرور می‌­کنیم.

برای تعمیر، زیره قدیمی را با انبر بیرون بکشید.

حتی اگر کف آن باز شود ، احتمالاً به انبر نیاز دارید تا آن را کاملاً از کفش بیرون بیاورید. کفش را محکم بگیرید و با انبر لبه زیره را بکشید و کف آن را از پایین کفش دور کنید. اگر زیره به راحتی جدا نمی شود ، سعی کنید در حالی که با انبر روی کف می‌کشید ، یک لیسه رنگ یا چاقوی کره ای را بین کف و کفش بچسبانید.

جایگزین زیره کفی کفش
جایگزین زیره کفی کفش
  • برای گرم كردن چسبی كه به كف متصل می شود می توانید از یك تفنگ حرارتی یا سشوار استفاده كنید كه جدا كردن آن آسان تر خواهد شد.

با استفاده از استون هرگونه چسب قدیمی را پاک کنید.

هنوز ممکن است در قسمت کفش شما که کف آن متصل شده بود ، بقایای چسب خشک شده وجود داشته باشد. کمی پاک کننده استون یا لاک ناخن را روی یک پارچه بریزید و کف کفش خود را با آن مالش دهید. چسب باید حل شود و از بین برود. همچنین هرگونه کثیفی یا لکه های باقیمانده را از روی کفش نیز تمیز کنید.

لطفا بخوانید:

با انواع مختلف زیره کفش و خصوصیات آن‌ها آشنا شوید!

پایین کفش و کف جدید را با کاغذ سنباده خشن کنید.

سطوح ناهموار با چسب بهتر از سطوح صاف بهم چسبیده اند. از کاغذ سنباده 120 ریز برای خراشیدن پایین کفش و قسمت بالای کف استفاده کنید تا بافت آنها خشن شود.

 

با استفاده از برس یا گوی پنبه ای ، چسب زیره کفش را به کف جدید بمالید.

دستورالعمل های موجود در چسب را برای استفاده دنبال کنید. برخی از چسب ها باید قبل از قرار دادن کالا برای چند دقیقه بمانند تا چسبندگی خوبی داشته باشد. بعضی از چسب ها برای فعال شدن نیاز به گرما دارند

پایین کفش راچسب بزنید
پایین کفش راچسب بزنید
  • چسب کفش معمولا تاثیر گذار است و در بسیاری از کفش فروشی ها ، فروشگاه های لوازم ورزشی و فروشگاه های بزرگ موجود است.

زیره جدید کفش را در جای خود قرار دهید و آن را محکم به کفش فشار دهید.

اگر قبل از استفاده از چسب نیاز به پخت داشت ، تا زمانی که دستورالعمل نشان داده است قبل از قرار دادن زیره صبر کنید. از جلو شروع کنید و زیره را بتدریج روی کفش قرار دهید ، مطمئن شوید که لبه ها به درستی قرار می گیرند. هنگامی که در جای خود قرار گرفت ، فشار دهید تا آن را محکم در پایین کفش بچسبانید.

چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم
چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم

کف را با استفاده از نوارهای لاستیکی ، نوار چسب یا وزنه ها به کفش ببندید.

زیره باید محکم به کفش فشار داده شود تا دو سطح بچسبند. با پیچیدن نوارهای لاستیکی یا نوار چسب دور کفش ، یا قرار دادن آن روی زمین و قرار دادن وزنه هایی در بالای آن ، کف را در محل خود محکم کنید تا کفش را به کف فشار دهید.

پرکردن کفش با کاغذ
پرکردن کفش با کاغذ
  • داخل کفش را با كاغذ پر كنيد تا هنگام بستن حالت خود را حفظ كند.

قبل از استفاده مجدد از کفش ، 24 ساعت صبر کنید.

بستن اکثر چسبهای کفش حداقل یک روز کامل زمان می برد. بگذارید کفش شما در جایی خنک و خشک بنشیند که خطر جابجایی یا لمس آن را نداشته باشد. بعد از 24 ساعت زیره کفش جدید شما آماده است.

اتصال دوباره زیره شل کف کفش

کفش و زیره را با آب و الکل تمیز کنید.

از یک پارچه برای مالیدن مقداری آب گرم و الکل ایزوپروپیل در اطراف قسمت شل شده کف استفاده کنید. اگر می توانید این کار را بدون کشیدن بیشتر انجام دهید ، داخل جایی که کف آن شل شده را نیز تمیز کنید.

چسب کف کفش را بین کفش و کف آن قرار دهید.

با استفاده از خلال دندان یا پنبه لایه ای از چسب را در محلی که کف آن از کف جدا شده است قرار دهید. لایه را نسبتاً ضخیم کنید ، زیرا بهتر است بیش از حد کافی آن را داخل آن قرار دهید و سرریز کنید.

چسب زدن قسمت شل
چسب زدن قسمت شل
  • برخی از چسب ها پس از استفاده و قبل از قرار دادن زیره ، باید چند دقیقه روی محل موردنظر قرار گیرند. دستورالعمل های مربوط به محصول چسب خود را بررسی کنید.

زیره را به پایین کفش فشار دهید.

با احتیاط و نگه داشتن چسب روی دستان خود ، محکم کف و کفش را به هم فشار دهید. اگر مقداری چسب از آن خارج شد نگران نباشید – بعداً می توان آن را سمباده زد.

زیره کفش را به هم فشار دهید
زیره کفش را به هم فشار دهید

زیره را با نوارهای لاستیکی ، نوار چسب ، یا وزنه در محل خود نگه دارید.

زیره را باید در تمام مدت زمان خشک شدن محکم به کفش فشار داد. با استفاده از نوارهای لاستیکی یا نوار چسب ، آن را محکم کنید و یا در قسمت کفش در محل خشک شدن چسب ، وزنه هایی تنظیم کنید.

هر چسب سرریز خشک را سنباده بزنید.

اگر هنگام فشار دادن زیره ، کف چسب کفش از بین رفت ، با استفاده از کاغذ سنباده 120 ریز آن را سنباده بزنید. قبل از سنباده زدن مطمئن شوید که چسب کاملا خشک شده است.

3. پر کردن سوراخ های کف کفش

اطراف سوراخ را با آب و الکل تمیز کنید.

با استفاده از یک پارچه ، آب گرم و الکل ایزوپروپیل را در اطراف سوراخ مالش دهید تا آلودگی یا آلودگی پاک شود. قبل از ادامه بگذارید چند دقیقه خشک شود.

اطراف سوراخ را با الکل تمیز کنید
اطراف سوراخ را با الکل تمیز کنید

با کاغذ سنباده 120 ریز لبه های سوراخ را خشن کنید.

این کمک می کند تا چسب به لاستیک بچسبد. لبه های سوراخ را با کاغذ سنباده بکشید تا جایی که به نظر می رسد بافت خشن تری به خود بگیرد.

سمباده دور سوراخ زیره کفش
سمباده دور سوراخ زیره کفش

نوار چسب را روی قسمت داخلی کفش بالای سوراخ قرار دهید.

برای تعمیر زیره کفش، کفی کفش را برداشته و یک قطعه نوار چسب را داخل کفش جایی که سوراخ است قرار دهید. اگر سوراخ از داخل کفش عبور نکرد ، انگشت خود را در سوراخ قرار داده و به سمت بالا فشار دهید تا سوراخ را ببینید و آن قسمت را با نوار چسب بپوشانید.

چسب زدن محل مورد نظر
چسب زدن محل مورد نظر

سوراخ را با چسب کفش کف پر کنید.

مراقب باشید که چسب را با دست لمس نکنید ، آن را به آرامی در سوراخ فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که کل سوراخ پر شده است و اگر سرریز شد نگران نباشید.

پر کردن سوراخ با چسب
پر کردن سوراخ کفش با چسب

برای صاف کردن سطح چسب از یک مکعب یخ استفاده کنید.

مکعب یخ به شما امکان می دهد سطح چسب را بدون چسبیدن به آن صاف کنید. شما همچنین می توانید از زبان یا قاشق پوشیده شده از ژله نفتی استفاده کنید تا زیره کفش تعمیر شود.

از قالب یخ استفاده کنید
از قالب یخ استفاده کنید

بگذارید کفش به مدت 24 ساعت با کف بالا خشک شود.

کفش را طوری تنظیم کنید که کف آن رو به بالا باشد. بگذارید جایی خارج از راه باشد که خنک و خشک شود. بگذارید حداقل یک روز کامل بماند. هر چسب خشک شده را از سوراخ سرریز کنید.

هر چسب خشک شده را از سوراخ سرریز کنید.

بررسی کنید که آیا چسب خشک شده از سوراخ بیرون زده یا از لبه ها بیرون ریخته است. در صورت وجود ، از کاغذ سنباده 120 ریز استفاده کنید تا آن را سنباده بزنید تا پایین کف صاف شود. حال دیگر می‌دانید که چگونه زیره کفش را تعمیر کنیم و بتوانید در مواقع ضروری تعمیر کار کفش خود باشید.

سمباده کشی دور سوراخ
سمباده کشی دور سوراخ کفش

 

منبع: wikihow.com

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 5 میانگین: 3.4]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *