چگونه الگوی بلوز بکشیم که یک الگوی پایه باشد؟

چگونه الگوی بلوز بکشیم؟

چگونه الگوی بلوز بکشیم که یک بلوز اساسی  شود. در اصل الگوی بلوز شما ، لازم نیست که خسته کننده باشد. با این الگو از یک پارچه خیره کننده با دکمه های زیبا برای دوخت بلوز استفاده کنید. این الگوی بلوز ساده ای است که می توانید با شلوار جین یا دامن مورد علاقه خود بپوشید.

حتی می توانید یقه اضافه کنید. آستین ها را عوض کنید. حتی سبک بدن را همانطور که ترجیح می دهید تغییر دهید. اما یک بلوز ساده با آستین صاف و بدون یقه را می توانید با هر چیزی بپوشید. این سبکی است که می تواند جلوه یا دکمه های شما را به خوبی نشان دهد . به معنای واقعی کلمه! دکمه های فلزی مانند جواهرات می توانند ستاره این سبک باشند.

یا می توانید یک چاپ جالب را انتخاب کنید و بگذارید آن نقطه کانونی باشد.  هیچ جزئیات نامناسبی برای کاهش الگوها و رنگها وجود ندارد. این بلوز ساده را بارها و بارها خواهید دوخت.

نحوه طراحی برای الگوی بیز

آنها را از کمر به صف کنید (ممکن است به دلیل اختلاف در عمق دارت در کنار هم مطابقت نداشته باشند ، اما نگران آن نباشید).  برای پیروی از الگوی بلوز ، از قسمت جلویی ، گردن و شانه ردیابی کنید. شروع به ردیابی بازوی سوراخ بازو کنید ، اما منحنی قسمت پایین بازوی بازو را  پایین بیاورید. (این امر باعث می شود آزادی حرکت در بلوز بیشتر از بدن اصلی باشد). دنباله دارت نیم تنه کناری را ادامه دهید ، سپس یک خط مستقیم از پایین دارت به سمت باسن دامن بکشید. خط باسن پایین بلوز است.

لطفا مطالعه بفرمایید: چگونه جیب شلوار مردانه بدوزیم

نحوه کشیدن الگوی بلوز

نحوه کشیدن الگوی بلوز

روند پشت بلوز اساساً یکسان است.

ابتدا ، دارت را در درز شانه ببندید. این باعث می شود که کمر کمی بیشتر باز شود ، اما نگران آن نباشید. همانطور که در قسمت جلوی آن عمل کردید ، در درز کناری یک خط مستقیم خواهید کشید.

بازو را پایین بیاورید ، دقیقاً همانطور که در قسمت جلو قرار گرفتید و از خط ران دامن به عنوان پایین بلوز استفاده کنید.

الگوی بلوز نهایی

الگوی بلوز نهایی شما ، بدون دارت و شکل گرفتن در کمر ، کاملا راحت خواهد بود. دارت نیم تنه جانبی از قسمت بدنه در الگوی بلوز باقی مانده است. دارت نیم تنه برای تناسب اندام و جلوگیری از قاپ زدن در دهانه جلویی هنگام دکمه زدن بلوز ضروری است. بخاطر داشته باشید ، این کمک درز یا سجاف ندارد! آن جزئیات پایان کار همچنان باید به الگوی نهایی شما اضافه شوند.

طرح نهایی الگوی بلوز
طرح نهایی الگوی بلوز

نحوه کشیدن آستین بلوز

بلوک آستین شما بسیار مناسب است . آستین بلوز شما باید صاف ، بدون دارت باشد و فقط کمی از نزدیک نصب شده باشد. با کشیدن یک خط از نقطه دارت تا خط دانه شروع کنید. در امتداد خط از دارت تا خط دانه ، سپس در امتداد خط دانه تا سجاف برش دهید.

دارت آرنج را ببندید و یک دارت جدید را مجبور کنید تا در خط استخوان باز شود. یک خط افقی در لبه بکشید. در امتداد خط سجاف از خط دانه (در این حالت ، سمت چپ دارت سجاف) تا درز کناری (در سمت راست) اندازه گیری کنید. در تصویر می بینید که  من از این اندازه گیری استفاده می کنم.

سپس همان مقدار در جهت دیگر ، در امتداد خط سجاف اندازه بگیرید. این عرض نهایی آستین شما در لبه است. درزهای کناری جدیدی را از لبه به زیر بغل بکشید و طرفی را که دارت را صاف کنید.

همانطور که روی بازوی بلوز انجام دادید ، منحنی را در پایین آستین پایین بیاورید. (خطوط شکسته را در تصویر بالا دنبال کنید). طرح سمت راست شکل نهایی آستین را برای بلوز شما نشان می دهد.

طرح نهایی الگوی بلوز
طرح نهایی الگوی بلوز

مرحله نهاییِ چگونه الگوی بلوز بکشیم.

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آستین اضافه کنید ، و چه سبک آستین. اگر از آستین بلوز استفاده می کنید ، یادتان باشد که بازوی لباس را پایین بیاورید ، دقیقاً همان کاری که روی بلوز پایه انجام دادید. فضای کمی بیشتری برای حرکت خواهید داشت و می توانید از آستین بلوز برای آستین لباس خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید یک گردنبند متفاوت انتخاب کنید یا یقه اضافه کنید. سپس الگوی خود را با سجاف ، مواد درز دار و نشانه گذاری به پایان برسانید ، و شما می توانید لباس یا بلوز جدید خود را بدوزید. حالا دیگه متوجه شده اید که چگونه الگوی بلوز بکشیم تا بلیزی زیبا که بتوانیم با هر چیزی بپوشیم بدوزیم.

منبع: clothingpatterns101

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *