لوازم آرایشی از دبی به کشور ایران
لوازم آرایشی از دبی به کشور ایران

نحوه واردات لوازم آرايشي از (تركيه/ دبي/ كره/ عراق/ چين) و بررسی قوانین مربوطه

واردات لوازم آرایشی از (ترکیه/دبی/کره/عراق/چین) و … به چه صورت انجام می‌گیرد؟ قوانین موجود در هنگام واردات محصولات آرایشی بهداشتی شامل چه چیزهایی است؟ در مقاله زیر سعی شده است تا کامل‌ترین و جامع‌ترین توضیحات در رابطه با روش و طرز کار وارد کردن لوازم آرایشی به شما عزیزان ارائه شود.

واردات محصولات آرایشی بهداشتی اغلب از 35 کشور جهان انجام می‌گیرد. ولی اکثر کشورهایی که ایران محصولات آرایشی خود را از آن‌ها وارد کشور می‌کند، ترکیه، دبی، کره، عراق و چین و البته کشورهایی مانند فرانسه، هند، ایتالیا، لهستان و اسپانیا نیز می‌باشد. اخیرا چیزی حدود 29 هزار میلیارد محصولات آرایشی از دبی وارد ایران شده است. در مقایسه با سال‌های قبل رشدی حدود 80 درصد داشته است. همانطور که می‌دانید کشور ایران دومین کشوری است که حداکثر میزان استفاده از لوازم آرایشی را دارد. همچنین بیشترین صادرات لوازم آرایشی از کشور فرانسه به کشور ما ایران است که تقریبا 18 میلیون دلار می‌باشد. نکته قابل توجه این است که بیشترین کالای بهداشتی که از فرانسه وارد کشور ایران می‌شود، شامپو است. اکثر مواد آرایشی بهداشتی که ایران از آلمان وارد می‌کند مربوط به بهداشت است، مانند پاک کننده وسفید کننده دندان، مواد پاک کننده بهداشتی و شامپو.

واردات لوازم آرایشی از کشورهای مختلف
واردات لوازم آرایشی از کشورهای مختلف

کشور ایران یکی از بیشترین مصرف کنندگان لوازم آرایشی در دنیا می‌باشد. برای تامین این نیاز از روش واردات لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کند. در سال ۹۶ در حدود دو میلیارد و دویست هزار دلار لوازم آرایش و پیرایش وارد کشور گردیده ‌است که صرفا تنها ۲۰۰ میلیون دلار آن به طور قانونی وارد کشور گردیده‌است. در گمرک کشور‌ایران ثبت گردیده‌است. گاهی فروشندگان و یا وارد کنندگان لوازم آرایشی بصورت قانونی و با مجوز و گاها غیر قانونی و بدون مجوز بهداشت این لوازم را وارد کشور می‌کنند.

واردات لوازم آرایشی و مزایای اینکار

لوازم آرایشی بهداشتی طرفداران خاص خود را دارند که تعدادشان بسیار زیاد است و همین محبوبیت باعث شده تا هر سال میزان قابل توجهی از محصولات آرایشی بهداشتی از طریق برندهای مختلف وارد کشور شود. برای مثال فرض کنید واردات لوازم آرایشی از (ترکیه/دبی/کره/عراق/چین)به ایران را دارید. بهترین روش برای واردات لوازم آرایشی از ترکیه این است که با شرکت‌های معروف بازرگانی مانند برند ال‌یُل همکاری کنید و برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام و پیگیری لازم را انجام دهید. از مهم‌ترین کارهایی که در هنگام واردات لوازم آرایشی از ترکیه به ایران باید انجام دهید اطلاع از تعرفه‌ی گمرک، بررسی برندهای پرطرفدار، پیگیری مراحل حمل‌ونقل، بررسی لوازم آرایشی از نظر بهداشتی و… است. از افراد و متخصصان شرکت ذکر شده برای گرفتن راهنمایی و مشورت استفاده کنید.

شرایط واردات لوازم آرایشی از ترکیه

اکثر محصولات آرایشی در ترکیه زیر نظر وزارت بهداشت این کشور تهیه می‌شود که نقش بسیار مهمی در تولید لوازم آرایشی دارد. پس یکی از شرایط اولیه و مهم برای واردات لوازم آرایشی از ترکیه به ایران، گرفتن تاییدیه از وزارت بهداشت است. با توجه به آیین نامه واردات محصولات آرایشی بهداشتی نیاز است تا کارایی و عملکرد هر محصول و محل دقیق استفاده از محصول را بدانید. همچنین اطلاع از مواد اولیه‌ای که در ترکیبات محصولات آرایشی بهداشتی استفاده شده و محل استفاده این محصول مانند اپیدرم، ناخن، لب، مخاط و… ضروری است. مطابق با قانون ترکیه تمامی محصولات جهت واردات باید توسط سازمان داروسازی کارشناسان بیولوژی، شیمی، میکروبیولوژی و بیوشیمی تایید شوند. آموزش ساخت لوازم آرایشی گیاهی به همراه مواد لازم را می توانید مطالعه کنید.

واردات لوازم آرایشی از ترکیه به ایران
واردات لوازم آرایشی از ترکیه به ایران

ممکن است در مواقعی کارشناسان زیست‌شناسی یا شیمی محصولی را با عنوان لب مرزی تایید ‌کنند که خروج آن در گمرک ممکن است با مشکل مواجه شود چرا که کارشناس نتوانسته است مواد اولیه‌ آن را شناسایی کند. در نتیجه توصیه می‌شود برای وادرات برندهای معروف از ترکیه مطمئن شوید که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد. همچنین لازم است تمامی محصولات وارد شده دارای اتیکت نام و آدرس شرکت باشند.

واردات لوازم آرایشی از دبی

واردات محصولات آرایشی بهداشتی از دبی قطعا سودآور است. برای اینکه واردات این لوازم به درستی پیش برود، ابتدا باید بدانید که مردم ایران بیشتر تقاضای کدام یک از برندها را دارند، برای مثال برند My و برند elite در ایران جزو برندهای بسیار محبوب و پرفروش هستند. مورد بعدی که در هنگام واردات لوازم از دبی باید به آن دقت کنید این است که درباره کدام یک از محصولات در آرایشگاه‌های ایرانی بیشتر صحبت می‌شود. در نهایت نیز باید به بودجه خود برای واردات لوازم و قوانین گمرک دقت کنید که در ادامه شرح داده شده است.

واردات لوازم آرایشی از دبی به کشور ایران
واردات لوازم آرایشی از دبی به کشور ایران

قوانین واردات لوازم آرایشی از دبی

واردات لوازم آرایشی از (ترکیه/دبی/کره/عراق/چین) برای نیاز مردم ایران انجام می شود. با توجه به اینکه بارها این اتفاق افتاده و لوازم آرایشی فیک و بی‌کیفیت وارد کشورمان شده، چند مورد از سخت‌گیری‌های متعدد در واردات لوازم از دبی دیده شده است. وارد کنندگان لوازم آرایشی از دبی باید به این نکته توجه کنند که محصولات باکیفیتی را می‌توانند وارد کنند که دارای مجوز بهداشت باشد. تمامی محصولات آرایشی بهداشتی باید با بسته‌بندی‌های دقیقی ارسال شود. در صورتی که محصولات دارای بسته‌بندی استاندارد نباشند، در هنگام ترخیص کالا ممکن است دچار مشکل شوند.

تاریخ انقضایی که بر روی هر محصول درج شده است، در هنگام ترخیص بصورت رندمی بررسی می‌شود. بنابراین وارد کردن محصولات آرایشی تاریخ گذشته غیر قانونی بوده و دارای جریمه‌های سنگینی است. یکی از مسائل مهمی که در واردات لوازم آرایشی از دبی وجود دارد، تعرفه‌های روز محصولات است. معمولا در نیمه اول سال تعرفه‌های گران‌تری برای هر محصول نسبت به نیمه دوم سال در نظر می‌گیرند. دقت کنید که کیفیت و بسته‌بندی محصولات بسیار مهم است و گرمای زیاد هوا نباید باعث بافت از بین رفتن کیفیت و غلظت محصول شود. بهترین زمان برای واردات لوازم آرایشی بهداشتی از دبی فصول مختلف است که تخفیف‌های ویژه‌ای بر روی اکثر محصولات اعمال می‌شود. پس این تخفیف‌ها را از دست ندهید.

همچنین توجه کنید که خرید یک محصول بصورت تکی و شخصی هزینه‌های زیادی را برای شخص دارد، ولی اگر در سیستم‌های خرید اینترنتی بصورت عمده خرید کنید، شما تنها یکبار متحمل پرداخت هزینه‌های مختلف مانند گمرک و ترخیص کالا خواهید شد. اگر به تنهایی قادر به وارد کردن محصولات نیستید می‌توانید اینکار را به تیم‌های متخصص و شرکت‌های خصوصی بسپارید و با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را تحویل بگیرید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 9 میانگین: 4.6]

همچنین ببینید

بهترین وسیله برای آرایش ابرو

بهترین وسیله برای آرایش ابرو

بهترین وسیله برای آرایش ابرو شامل چه لوازمی است؟ قطعا به نقش ابروها در زیبایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *