لباس خواستگاری برای افراد لاغر
لباس خواستگاری برای افراد لاغر

لباس خواستگاری برای افراد لاغر چه نکاتی باید داشته باشد؟

در انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر به چه نکاتی باید دقت کرد؟ در این مقاله سعی شده است تا چند مورد از نکات مهم در انتخاب لباس خواستگاری برای بانوان لاغر به شما عزیزان معرفی شود. یکی از مهم‌ترین شب زندگی برای هر فردی شب خواستگاری وی است که بسیار تعیین‌کننده است. در این مراسم آداب و رسومات مختلفی اجرا می‌شود که اهمیت زیادی دارند. یکی از دغدغه فکری بانوان در این شب مهم، انتخاب یک لباس مناسب است که در خور مراسم باشد. در واقع عروس خانم‌ها در این شب مهم در مرکز توجه تمامی میهمانان قرار دارند، لذا داشتن یک لباس مهم و زیبا بسیار مهم است.

نکته‌ای که در هنگام انتخاب یک لباس باید به آن توجه شود، این است که بانوان باید شناخت درستی از اندام خود داشته باشند. برخی اندام لاغر و برخی اندام چاق دارند. برخی اندام مستطیل شکل و یا برخی دیگر اندامشان گلابی شکل است. در این میان شاید ساده‌ترین حالت مربوط به بانوانی است که اندام لاغری دارند. با اینکه برخی از خانم‌های لاغر تصور می‌کنند که چون اندام لاغری دارند، هیچ لباسی مناسب آن‌ها نیست و به آن‌ها نمی‌آید، ولی اصلا اینطور نیست. افرادی که لاغر اندام هستند باید با یک سری اصول مهم آشنا شوند. می توانند یک دست لباس مناسب برای مهم‌ترین شب زندگی خود انتخاب کنند.

نگران نباشید، افراد خیلی لاغر و قدبلند اگر در طرز لباس پوشیدن شان دقت کافی را انجام دهند کمی تو پر تر بنظر خواهند رسید. همین موضوع به آن‌ها کمک می‌کند تا استایل منحصر به فرد و بهتری داشته باشند. در ادامه این مقاله به شما در انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر کمک شایانی خواهد شد. با ما همراه باشید.

با لباس خواستگاری برای افراد چاق آشنا شوید.

انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر

از لباس‌های چین دار و شلوغ استفاده کنید.

یکی از مناسب‌ترین و بهترین لباس خواستگاری برای افراد لاغر، لباس‌هایی است که چین، پیلی و طرح‌های شلوغی دارند که باعث می‌شود فرد توپر به نظر آید. این مدل لباس‌ها کاملا رسمی و مجلسی بوده و برای شب خواستگاری بسیار مناسب است. این مدل لباس می‌تواند شامل بلوز و دامن و یا پیراهن کوتاه و بلند پیله‌دار باشد. در صورتی که بالاتنه شما بسیار لاغر است و می‌خواهید لباسی انتخاب کنید که پر به نظر بقیه برسید، بهتر است لباس‌هایی بپوشید که یقه چین‌دار و یا پاپیون دارند. همچنین یقه‌های گل‌دار نیز به همراه یک دامن کلوش و پیلی‌دار برای افراد لاغر بسیار مناسب است.

انتخاب یقه مناسب در لباس

در صورتی که گردن لاغر و درازی دارید و می‌خواهید لاغر بودن گردن شما در زیر لباس پنهان شود، هرگز به سراغ لباس‌های یقه هفت نروید. زیرا لباس‌های یقه هفت باز هستند و گردن شما را لاغرتر و قد را بلندتر نشان می‌دهند. افراد لاغر و قد بلند تا حد امکان به سراغ این یقه در لباس‌ها نروند. بسیاری از افراد در انتخاب لباس خواستگاری برای بانوان لاغر حساسیتی در مورد یقه لباس به خرج نمی‌دهند و حتی برخی از آن‌ها از لباس با یقه دکلته و لخت نیز استفاده می‌کنند که سبب می‌شود لاغری بالاتنه آن‌ها بیشتر نمایان شود. این افراد بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنند که گردن و سینه آن‌ها را بپوشاند. برای مثال یقه اسکی یا یک شال دور گردن می‌تواند بسیار مناسب باشد. البته اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که به پوشیدن کت‌ها علاقه‌مند هستید، کت‌های اسپرت با اپل‌های کوچک می‌تواند مناسب باشد.

لطفا مطالعه بفرمایید: با لباس مناسب خواستگاری پسر آشنا شوید.

استفاده از یقه پوشیده برای افراد لاغر

دقت به سایز مناسب لباس خواستگاری

از دیگر عوامل مهم در انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر بهتر است به سایز لباس خود دقت زیادی کنید. لباس شما نباید بسیار تنگ باشد و بدن بچسبد، زیرا استخوان‌های بدن شما را در معرض دید قرار می‌دهد. همچنین لباس نباید بسیار گشاد باشد که شما را لاغرتر نشان دهد. لباس‌هایی که خیلی تنگ و چسبان هستند به دلیل اینکه زیاد به بدن شما می‌چسبند شما را لاغرتر از آن چیزی که هستید نشان خواهند داد مخصوصاً اگر لباس شما مشکی باشد. همواره از لباس با سایز مناسب خود استفاده کنید و به سراغ‌های اورسایز و گشاد نروید که شما را پیر و بی‌سلیقه نشان می‌دهد و باعث پایین آمدن اعتماد به نفس شما می‌شود. سرشانه لباس باید دقیقا روی سرشانه شما قرار بگیرد در غیر اینصورت لباس در تن شما بزرگ خواهد بود و همچنین استایل شما را به کلی نابود خواهد کرد.

دقت به آستین لباس خواستگاری

در هنگام خرید لباس خواستگاری برای افرادی که لاغر هستند، دقت به آستین لباس نیز مهم است. از لباس با آستین‌های بسیار گشاد استفاده نکنید، زیرا دست شما را نازک و لاغر نشان می‌دهد. در شب خواستگاری ترجیحا از لباس‌های آستین‌دار استفاده کنید تا سبب پوشاندن قسمت‌های مختلف دست شما شود و از دیده شدن استخوانی بودن دستتان جلوگیری کند. اگر لاغر اندام و قد بلند هستید، هرگز بلوز بلند نپوشید زیرا بلندتر از حد معمول به نظر می‌رسید.

انتخاب شلوار مناسب برای افراد لاغر

در صورتی که قصد دارید در جلسه خواستگاری خود یک بلوز و شلوار تن کنید، باید بدانید که شلوار مناسب اندام شما چیست؟ افراد لاغر هرگز نباید از شلوارهای تنگ و چسبان استفاده کنند ولی اگر از قسمت ران کمی توپر هستید، پوشیدن شلوار کمی تنگ مشکلی ندارد. بصورت کلی بهترین انتخاب در زمینه شلوار برای افراد لاغر و بلند قد شلوارهای متوسط هستند شلوارهای لوله تفنگی به دلیل اینکه زیاد تنگ هستند و به ساق پا می‌چسبند، پاها را بیشتر نشان داده و سبب جلب توجه بیشتری می‌شوند و برای افراد لاغر مناسب نیستند.

ولی بهترین انتخاب در نهایت برای افراد لاغر شلوارهای دمپا هستند که از قسمت زانو به پایین گشاد می‌باشند. این شلوار ها به دلیل گشادی در قسمت پایین شلوار قوس زیبایی به بدن می دهند و برای افراد لاغر و البته افراد چاق مناسب هستند. از شلوارهای طرح‌دار نیز می‌توانید استفاده کنید، البته به شرطی که قد بلند باشید. زیرا اگر قد کوتاهی داشته باشید، شلوار طرح‌ دار پای شما را کوتاه‌تر از خود واقعیش نشان می‌دهد.

از لباس‌های دارای خطوط افقی استفاده کنید.

لباس‌های دارای خط‌های افقی بسیار برای افراد لاغر مناسب هستند زیرا بدن آن‌ها را کمی پرتر نشان می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود شما بتوانید یک خطای دید برای افراد ایجاد کنید که بدن شما را کمی پرتر ببیند.

انتخاب رنگ مناسب لباس برای افراد لاغر

از دیگر موضوعات مهم در انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر، اهمیت به رنگ لباس است. اگر لاغر اندام هستید بهتر است از لباس‌های با رنگ روشن استفاده کنید، زیرا لباس رنگ تیره مثل مشکی و سرمه‌ای شما را لاغرتر نشان می‌دهد و برای افراد چاق مناسب است.

استفاده از لباس رنگ روشن برای افراد لاغر
استفاده از لباس رنگ روشن برای افراد لاغر

از اکسسوری استفاده کنید.

افراد لاغر اندام استفاده از اکسسوری‌های مختلف و یا زیورآلات را هرگز فراموش نکنند. استفاده از کمربندهای پهن می‌تواند افراد لاغر را باریک‌تر نشان دهد پس مناسب نیست. اگر می‌خواهید با لباس‌تان کمربند استفاده کنید بهتر است یک کمربند باریک و کمی شل و آویزان استفاده کنید. استفاده از گردنبند و گوشواره‌های کوچک و ظریف نیز برای شما بسیار مناسب است.

انتخاب یک شومیز مناسب افراد لاغر

اگر علاقمند به شومیز با طرح‌های مختلف هستید، بهتر است شومیزهای دارای رنگ روشن و با پارچه های طرحدار انتخاب کنید که مناسب افراد لاغر هستند. همچنین شومیزهایی دارای خط‌های افقی انتخابی بسیار مناسب هستند. مدلهای آستین کلوش نیز یکی از مدل‌های جدید و مدرن روز هستند که می‌توانند برای شما بسیار مناسب باشند.

چند نکته کلیدی در انتخاب لباس خواستگاری برای افراد لاغر

بهتر است شما از پوشیدن ساپورت و ساق شلواری اجتناب کنید استفاده از ساق شلواری برای زیباتر شدن پایین تنه دخترانه چاق مناسب بوده و انحنای بدن این گروه خانم‌ها را بسیار جذاب تر نشان می‌دهد. بنابراین اگر خانمی لاغر اندام هستید بهتر است از دامن و شلوارهای بلند استفاده کنید.

برای کسانی که پایین تنه ضعیفی دارند پوشیدن دامن و شلوار بسیار تنگ مناسب نیست. لباس شما باید حداقل تا زیر زانوی شما باشد و تا ناحیه مچ پای شما را در بر بگیرد و همچنین می‌توانید از یک اکسسوری کوچک بر روی پا نیز استفاده کنید مثلاً یک پابند را به دور ساق پایتان ببندید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 6 میانگین: 2.3]

همچنین ببینید

بهترین رنگ لباس در زمستان چه رنگی است

بهترین رنگ لباس در زمستان چه رنگی است؟

آیا می‌دانید بهترین رنگ لباس در زمستان چه رنگی است؟ اگر در فصل زمستان از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *