عوارض نبستن سوتین در بارداری

عوارض نبستن سوتین در بارداری - کادای

همانطور که می‌دانید زنان در دوران بارداری باید از سوتین مخصوص حاملگی استفاده کنند. زیرا عدم استفاده از سوتین مخصوص در دوران بارداری می‌تواند عوارض و مشکلات متعددی را شامل شود. در این مقاله به بررسی چند مورد از عوارض نبستن سوتین در بارداری اشاره شده است. دوران بارداری دوران حساسی برای بانوان محسوب می‌شود. در کنار تغییرات زیاد هورمونی و به هم ریختن هورمون بدن زنان، افزایش سایز سینه یکی از اولین نشانه‌های بارداری است.

بسیاری از بانوان در دوران حاملگی تصور می‌کنند چون باردار هستند و بدنشان حساس است، نباید از سوتین استفاده کنند. این یک باور غلط و رایج در میان زنان جامعه است. درست است که در این دوران حساس، فرد باید در آرامش کامل باشد و هیچگونه فشاری به بدنش وارد نشود، ولی این مسئله به معنی عدم استفاده از سوتین مخصوص نیست. امروزه علم ثابت کرده است که زنان باردار باید و حتما از سوتین مخصوص در دوران حاملگی خود استفاده کنند و این سوتین باید دارای ویژگی و خصوصیات زیادی باشد که در مقاله خصوصیات سوتین بارداری به آن بطور کامل اشاره شده است. امروزه این سوال در ذهن زنان باردار زیادی مطرح می‌شود که آیا نبستن سوتین در دوران بارداری عوارض و آسیبی برای فرد ایجاد می‌کند یا خیر؟ در جواب این سوال بهتر است با قطعیت بگوییم که بله! نبستن سوتین در دوران بارداری می‌تواند فرد را دچار برخی مشکلات کند که شاید بعد از زایمان متوجه آن شود. در ادامه با عوارض نبستن سوتین در بارداری آشنا می‌شوید.

در صورتی که اکنون این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که سوتین بارداری از کجا بخریم، مقاله مرتبط را مطالعه کنید تا با چندین سایت معتبر که در زمینه فروش سوتین بارداری فعالیت می‌کنند را بشناسید.

عوارض و مشکلات نبستن سوتین در بارداری برای فرد چیست؟

این حقیقت است که نپوشیدن سوتین می‌تواند باعث ضعیف شدن عضلات قفسه سینه شود و در نتیجه باعث افتادگی سینه‌ها در دوران بارداری یا بعد از زایمان شود. از نظر علمی بستن سوتین در دوران بارداری امری ضروری برای زنان محسوب می‌شود، زیرا در دوران بارداری سینه‌ها بزرگ، سنگین و حساس شده و در نتیجه عدم مراقبت صحیح از آنان نه تنها موجب تشدید احساس ناراحتی و درد برای خانم باردار گشته، بلکه می‌تواند احتمال افتادگی سینه‌ها را نیز افزایش دهد. بد نیست بدانید که در طول بارداری سینه‌ها بین یک تا یک و نیم کیلوگرم سنگین‌تر می‌شوند، بنابراین حتم باید از سوتین‌های مخصوص بارداری استفاده کنید. توصیه می‌شود در هنگام انتخاب و خرید سوتین مخصوص این دوران دقت داشته باشید که سینه‌ها به طرف بالا و داخل نگه داشته شوند.

عوارض نبستن سوتین در بارداری

البته باید به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان در دوران بارداری از سوتین تنگ و محکم استفاده نکنید تا فشاری به سینه شما وارد نشود. در صورتی که در دوران بارداری، از سوتین تنگ ومحکم استفاده کنید سینه شما که دائما در حال رشد است، تحت فشار قرار گرفته و احساس سنگینی و فشار می‌کند. همین امر سبب می‌شود راه‌های لنفافی سینه شما بسته شده و در نهایت در سینه‌تان برجستگی احساس شود. پس بهتر است تا حد امکان از سوتین مخصوص با قابلیت آزادتر کردن سینه استفاده کنید. در صورتی که امکان آزاد کردن بند سوتین و شل کردن آن برای شما وجود نداشت حتما نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

About بیتا دانش‌پرور

بیتا دانش پرور هستم، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران گرایش مدیریت منابع آب. علیرغم رشته تحصیلیم همیشه علاقمند به نوشتن و بررسی مطالب موجود در سایت‌های مختلف بودم و همین علاقه باعث شد از سال ۱۳۹۹ با یادگیری تکنیک‌های تولید محتوا، کارم رو به عنوان محتوانویس در سایت‌های مختلفی مثل کادای، اینسوشی و … شروع کنم و درباره موضوعات مختلفی بنویسم. با تمام علاقه‌ای که به تولید محتوا دارم همیشه سعی میکنم مطلب جامع و مفیدی درباره هر موضوعی رو ارائه بدم و خیلی خوشحالم که در حال حاضر به عنوان محتوانویس سایت مجله کادای فعالیت دارم و می‌تونم مطالب جدید رو در زمینه مد و زیبایی، سلامت و… با شما به اشتراک بذارم.

View all posts by بیتا دانش‌پرور →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *