انگشتر ماه مهر - kadaymag.com
انگشتر ماه مهر - kadaymag.com

انگشتر ماه مهر را از چه سنگ‌هایی درست می‌کنند؟

انگشتر ماه مهر را با استفاده از چه سنگ‌هایی درست می‌کنند؟ در این مقاله به بررسی انواع سنگ مخصوص متولدین مهر ماه به همراه خواص هر یک از این سنگ‌ها پرداخته شده است. اوپال سنگ اصلی ماه تولد مهر است. همچنین لاجورد، زبرجد، یاقوت کبود و عقیق به عنوان سنگ ماه مهر شناخته می‌شوند. این سنگ‌ها بیشترین ارتباط را با ستاره نجومی مهر ماه یعنی ونوس دارند درنتیجه متولدین مهر می‌توانند با استفاده از آن‌ها انرژی کائنات را به خود جذب کنند.

سنگ اوپال مخصوص متولدین مهر

در زبان هندی اوپال به معنی سنگ است و در انگلیسی و یونانی این کلمه به معنی “دیدن تغییر رنگ” می‌باشد. اصلی‌ترین سنگ متولدین مهر ماه سنگ اوپال است که انگشتر ماه مهر را اکثرا از این سنگ تهیه می‌کنند. بسیاری از مردم سنگ اوپال را نوعی سنگ رسوبی که جایگزین کانی‌های قابل حل و فسیل است، در نظر می‌گیرند. زیرا در آب‌های گرم با حرارت پایین، در شکافت‌ها و آتشفشانی‌ها، رسوبات و حفره‌های رسوبی زیادی ایجاد می‌شود که سنگ اوپال را غنی از سیلسیوم می‌کند. این سنگ رنگارنگ است، زیرا در این سنگ پراکندگی نور در گوی‌های کروی شکل نانوسیلیکا اتفاق می‌افتد. اولین بار رومیان باستان این سنگ را از منطقه چک کشف کردند. امروزه در کشورهای گواتمالا، هندوراس، مکزیک و استراليا نیز می‌توان سنگ اوپال را یافت. امروزه اوپال‌ها اغلب به شکل کابوشون تراش داده می‌شوند.

سنگ اوپال برای استفاده در انگشتر ماه مهر

خواص اوپال برای متولدین مهر ماه

در قرن چهاردهم سنگ اوپال را به عنوان سنگ چشم می‌شناختند و اعتقاد داشتند که این جواهر قادر است بینایی را تقویت کند. در یونان باستان اوپال برای تقویت موهبت پیشگویی به صاحب آن، درصورت درست استفاده کردن، شهرت داشت. در صورتی که یک نفر از سنگ اوپال استفاده می‌کرد و قصد و نیت بدی داشت در عشق ناکام می‌شد. در قرون وسطا بسیاری از مردم اروپا معتقد بودند که سنگ‌های قدیمی اوپال قادر هستند که برخی مردم را نامرئی کنند. این خرافه سبب شد اوپال در نظر مردم وجهه منفی بگیرد و تبدیل به سنگ نحس شود. در پی این امر سنگ اوپال ناخواسته در میان مردم عامه به سنگ دزدان شهرت یافت.

گفته می شود برای افرادی که از یک بیماری تهدید آمیز رنج می‌برند، اوپال به آن‌ها انگیزه و اراده ادامه به زندگی می‌دهد. در هند بسیاری معتقدند که این جواهر به بهبود حافظه کمک می‌کند. انسان‌هایی که از محبت دور هستند در صورت استفاده از اوپال خوش شانسی به آن‌ها روی می‌آورد. مخصوصا برج میزان می‌تواند با استفاده از سنگ اوپال در انگشتر ماه مهر خوشبختی را برای خود بخرد. اوپال همچنین سنگ ماه تولد مهر و بهمن می‌باشد.

لاجورد سنگ متولدین مهر ماه

لاجورد یک سنگ با رنگ‌های مختلف و متغیر است و در آن رنگ سبز تا آبی و … دیده می‌شود. بیشتر مردم به لاجورد آبی سیر علاقمند هستند که این سنگ قیمت بیشتری دارد. در گذشته برای ساخت رنگ آبی و یا مواد دارویی از این سنگ استفاده می‌کردند. این سنگ در صورتی که تحت امواج بلند فرابنفش قرار گیرد، قادر است نور نارنجی را از خود منعکس کند. این بازتاب نارنجی در لاجورد شیلی بیشتر از لاجورد افغانستان است. مارکوپولو در سفرنامه خود در سال ۱۲۷۱ میلادی از معادن لاجورد افغانستان نام برده است. در رودخانه‌های جنوب دریاچه بایکال در روسیه ماسه‌های آبی رنگی وجود دارد که لاجورد است.

سنگ لاجورد مخصوص متولدین مهر ماه

همچنین رنگ تیره لاجورد را می‌توان در کوه‌های راکی آمریکا در ایالت کلرادو پیدا کرد. در بدخشان افغانستان نیز سنگ لاجورد وجود دارد که در مقایسه با نمونه ایرانی بهتر است. در کشور خودمان و در شهرهای تبریز، کاشان، مازندران و کرمان نیز سنگ لاجورد وجود دارد. این سنگ را همچنین می‌توان در میانمار آنگولا، پاکستان، و کانادا یافت. نمونه لاجورد کانادایی به رنگ آبی خاکستری است و در داخل آن پیریت وجود دارد. این نمونه سنگی پر از حفره است و به این دلیل که به پولیش جواب نمی‌دهد، از آن در جواهر سازی استفاده نمی‌کنند. سنگ لاجورد کدر است و نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد. معمولا در زمان استفاده این سنگ را تراش کابوشن می‌دهند.

خواص درمانی سنگ لاجورد برای متولدین مهر ماه

بسیاری از مردم به دلیل خواص درمانی که سنگ لاجورد دارند از آن در انگشتر ماه مهر استفاده می‌کنند. لاجورد نام دیگری نیز دارد و به پیس لازولی نیز شهرت دارد. این مدل لاجورد نور کدری از آبی سلطنتی تیره است که نمایانگر روح بیکران بهشتی‌ها می‌باشد. در تمدن‌های باستان، از قبیل آتلانتیس، مصر باستان، شرق و مکزیکو (آمریکای مرکزی و لاتین)، لاجورد، سنگ مقدسی بوده است. سنگ لاجورد نماد روشنی ذهن است و در راستای این امر تاریخچه مهمی دارد. در مصر باستان ” سوسک – سرگین غلتان ”، را در لاجورد حجاری می‌کرده اند تا خاصیت بیکران بودن سنگ افزایش یابد.

سنگ لاجورد یکی از سنگ‌های بسیار مهمم در زمین است زیرا نماد نور مطلق می‌باشد. این سنگ زیبا نماد عشق و زیبایی و متعادل کننده درون و بیرون است. این سنگ سبب دوستی و همکاری در افراد می‌شود و می‌تواند دوستی را تا حد زیادی افزایش دهد. این سنگ برای متولدین دی ماه نیز می‌باشد.

یاقوت کبود

از دیگر سنگ‌های محبوب که در انگشتر ماه مهر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ یاقوت کبود است که مقاومت بسیار زیادی دارد و بعد از الماس در رتبه دومی از نظر مقاومت است. این سنگ یک کراندوم است و کراندوم‌هایی که دارای رنگ قرمز نیستند، به عنوان سافیر یا یاقوت شناخته می‌شوند. این نام در حالت کلی به سنگی گفته می‌شود که دارای یک سایه تاریک آبی است. کراندوم یک کریستال اکسید آلومینیوم است که در واقع نفوذ مقدار کمی از مواد معدنی مختلف در آن باعث تولید سنگ‌هایی با رنگ مختلف مانند روبی قرمز رنگ (به علت ماده کروم) می‌شود که آن را به عنوان روبی طبقه بندی می‌کنند.

سنگ یاقوت کبود

رنگ زیبای یاقوت کبود به دلیل وجود تیتانیوم و آهن در آن است. آهن به تنهایی سبب تولید رنگ زرد می‌شود که ممکن است برخی آن را با توپاز شرقی اشتباه بگیرند. همچنین وجود کروم، آهن و تیتانیوم در یاقوت کبود سبب می‌شود تا این سنگ به رنگ سبز درآید و این سنگ را شبیه به یک کریستال ارغوانی کنند. یاقوت محبوب و گران قیمت که بسیار نادر است به رنگ نارنجی می‌باشد که این رنگ نارنجی متمایل به صورتی به دلیل حضور کروم و آهن است. یاقوت سفید نیز کاملا سفید و روشن بوده و هیچ ترکیب اضافی در آن نیست.

سنگ زیبای زبرجد

برخی از انگشتر ماه مهر با استفاده از سنگ زبرجد ساخته می‌شود. پریدوت یک سنگ گرانبها است که دارای الیوین معدنی (سیلیکات منیزیم) به شکل بلورهای سبز است. این نام از یک واژه یونانی که به معنی بخشنده فراوانی (نعمت) می‌باشد، گرفته شده است. سنگ زبرجد جزو سنگ‌های کمیابی است که بصورت تک رنگ یافت می‌شود. زبرجد یا همان پریدوت به رنگ سبز زیتونی یا سبز تیره است. از آنجایی که این سنگ دارای آهن است، لذا بسیار صیقلی و روغنی شکل می‌باشد.

علت سبز بودن سنگ زبرجد، حضور مقدار کمی ماده آهن است که آن را به رنگ سبز عمیق با هاله طلایی رنگ درآورده است. در واقع وجود آهن سبب تغییر رنگ سنگ زبرجد به رنگ‌های سبز-زرد و یا سبز قهوه‌ای می‌شود. سنگ‌های سبز زیتونی پریدوت الیوین Olivine، سبز مایل به زرد كريزوليت Chrysolite و سبز بهاری پریدوت Peridot نامیده می‌شوند. ذخایر پریدوت شامل مصر (جزیره سنت جانز)، چین، میانمار، برزیل، نروژ و ایالات متحده آمریکا و همچنین استرالیا و آفریقای جنوبی است. صلیبیان در قرون وسطی این سنگ را از جزیره سنت جانز در دریای سرخ پیدا کردند که بیش از 3500 سال از استخراج آن می‌گذشت. صلیبیان در آن زمان سنگ زبرجد را به اروپا آوردند.

خواص سنگ زبرجد برای متولدین مهر

در صورتی که از سنگ زبرجد در انگشتر ماه مهر استفاده شود، زندگی فرد رشد پیدا کرده و بهبود می‌یابد. این انگشتر دقیقا مانند رنگ سبزش زندگی فرد را پاکسازی کرده و به وی تولدی دوباره می‌بخشد. از این سنگ به عنوان متعادل کننده یا کمک کننده غدد لنفافی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قادر به بازسازی بافت و پاک کردن بدن با تقویت خون است. همچنین از این سنگ برای کاهش تب، کمک به هضم، آرام کردن سیستم عصبی، بهبود زخم حشرات، بهبود عملکرد کبد و بهبود سلامت چشم استفاده می‌شود. در قدیم گویا از این سنگ در حین زایمان استفاده می‌شد، به طوری که آن را بر روی شکم خانم قرار می‌دادند تا به تقویت عضلات و کاهش درد زایمان کمک کند.

سنگ زبرجد در انگشتر ماه مهر

این سنگ بی شک یک سنگ بهاری است. زبرجد علاوه بر رنگ زیبایی که دارد، قادر است به فرد در آغاز یک چرخه جدیدی در زندگی کمک کند. با استفاده از این سنگ در انگشتر ماه مرداد می‌تواند افکار قدیمی و منفی را جایگزین فرکانس مثبت کنید تا در زندگی حرکتی رو به جلو داشته باشید. با استفاده از این سنگ، فرد به راحتی می‌تواند اشتباهات خود را بپذیرد و از هر گونه گناه یا روابط آسیب دیده و همچنین وسواس فکری رها شود. این سنگ را متولدین مرداد نیز استفاده می‌کنند.

عقیق سنگ متولدین مهر ماه

یکی از سنگ‌های بسیار خوش یمن متولدین مهر ماه سنگ عقیق است که برای متولدین این ماه خوش شانسی زیادی می‌آورد. این سنگ در زمین بسیار زیاد است و به راحتی می‌توان آن را یافت. سنگ عقیق معمولا کدر و نیمه شفاف است ولی عقیق مشابه شیشه را نیز می‌توان پیدا کرد. این سنگ دارای انواع رنگ‌ها است و در ترکیبات آن ریزبلورهای کوارتز با ناخالصی متفاوت وجود دارد. سختی سنگ عقیق بین 6 تا 7 است و بلورهای این سنگ به شکل تریگونال می‌باشد.

یکی از مدل سنگ عقیق که بسیار گرانبها می‌باشد، سنگ عقیق شجر یا خزه‌ای است. این نوع سنگ در رنگ‌های سبز متنوعی وجود دارد و در ترکیبات آن کلریت وجود دارد که به شکل یک درخت یا گل سنگ در داخل بلور ایجاد شده است. سنگ عقیق اغلب آب دار است و با حرارت دادن به آن می‌توان خرده‌های آن را از بین برد. پس برای شناخت عقیق اصل از این روش نیز می‌توان استفاده کرد. عقیق را در سواحل دریای خزر و یا سواحل خلیج فارس می‌توان یافت که دارای بلورهای آب شسته به رنگ قهوه‌ای، سرخ، شیری و سبز است.

در داخل سنگ عقیق حباب هوا وجود دارد که باعث شده است تا برخی از عقیق‌ها سبک شوند. لذا اگر بلوری بر روی آب بود، اصلا تعجب نکنید. در بستر بسیاری از رودخانه‌ها در ایران می‌توان عقیق پیدا کرد. اگر این عقیق‌ها توسط آب شسته شده باشند، تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است. معمولا سنگ عقیق را بصورت کابوشون تراش می‌دهند.

سنگ عقیق سبز مخصوص متولدین مهر ماه

خصوصیات عقیق برای متولدین مهر ماه

اغلب متولدین مهر ماه از عقیق سبز استفاده می‌کنند. سنگ عقیق در انواع رنگ‌ها وجود دارد که می‌توان روی آن‌ها را حکاکی کرد. این سنگ اغلب در سحر و جادو مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ عقیق دارای نوعی انرژی دیرینه است. با توجه به متون باستانی می‌توان گفت که در قدیم از عقیق برای طلسم و یا جادوی رفع طلسم استفاده می‌کردند. همچنین در گذشته با این سنگ قادر بودند تا عطش فرد را برطرف کرده و تب او را کاهش دهند. حتی داستان‌هایی هم وجود دارد که به ما می‌گوید جادوگران ایرانی از عقیق برای انحراف طوفان‌های ناخواسته استفاده می‌کردند.

از دیگر خواص عقیق می‌توان به افزایش قدرت بینایی و تحریک توانایی تحلیلی فرد اشاره کرد. با استفاده از عقیق در انگشتر ماه مهر می‌توانید بین امورات فیزیکی، عاطفی، فکری و معنوی تعادل برقرار کنید. از عقیق در بسیاری از موارد برای کاهش دادن خصومت‌ و دشمنی و بالا بردن خوش قلبی و نیک خواهی افراد استفاده می‌شود. از عقیق آبی رنگ صرفا برای متعادل کردن چاکرای گلو استفاده می‌شود. همچنین از نمونه سبز رنگ عقیق برای نظم دادن به چاکرای قلب، چشم سوم و تاج نیز استفاده می‌شود. نمونه آبی رنگ این سنگ قادر است ذهن فرد را آرام کند و به وی به قدری آرامش بدهد تا فرد قادر به برقراری ارتباط با نیروهای ماورایی باشد. این سنگ را متولدین دی، بهمن و شهریور نیز می‌توانند مورد استفاده قرار دهد. البته بسیاری از مردم علاقمند به نمونه سبز سنگ عقیق هستند و در بسیاری از جواهر فروشی‌ها با طلاهای متعددی که دارای عقیق هستند، روبرو می‌شوید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

شناخت خصوصیات دختر آذر ماهی - کادای

بهترین و بدترین خصوصیات دختر آذر ماهی

اگر شما نیز به دنبال شناخت خصوصیات دختر آذر ماهی هستید، بهتر است مقاله زیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *